Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 10-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
09.12.2021
Biočaj k objednávkám nad 900,- Kč zdarma!
Milí přátelé, je nám potěšením, že vám můžeme k výborným knížkám nabídnout i výborný čaj! Jeho složení mají "na svědomí" Wolf-Dieter a Christine Stor... číst celé
17.08.2021
Právě spouštíme nový eshop
Milí přátelé, vítejte v našem novém eshopu, během tohoto roku můžete očekávat řadu novinek, tak se zase přijďte podívat :-) Děkujeme za přízeň, vaš... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
16.04.2021
Wolf-Dieter Storl: Na prahu transhumanismu
I když má většina lidí tématu virus až po krk, je potřeba zopakovat jednu věc: Viry, i koronaviry, nejsou žádní vetřelci. Doprovázejí nás během naší l... číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Články
  3. Wolf-Dieter Storl: Na prahu transhumanismu
16.04.2021

Wolf-Dieter Storl: Na prahu transhumanismu

I když má většina lidí tématu virus až po krk, je potřeba zopakovat jednu věc: Viry, i korona viry, nejsou žádní vetřelci. Doprovázejí nás během naší lidské evoluce od nepaměti. Byly a jsou důležitými partnery pro náš imunitní systém. Určité viry, takzvané fágy (z řeckého phagós = „požírač“) napadají bakterie a chrání nás tak před nákazou bakteriemi a jinými bacily. V medicíně se začínají stále více využívat proti rezistentním bakteriálním kmenům a platí za možnou alternativu k antibiotikům. Jsou vysoce specifické (napadají konkrétní bakteriální kmeny) a naše „dobré“ bakterie nechávají na pokoji.

Říkám pro ty,
kteří by se chtěli zmocnit světa celého
a zasahovat v něm,
že takový čin by nebral konce,
protože svět je nádoba zázračná,
kdo do ní zasahuje, zničí ji
kdo si ji chce vzít, ztratí ji.“

Lao-c', Tao-te-ťing, verš 29 (použit překlad: http://tao.kvalitne.cz/cilek.html) [1]

Náš obranný systém se musí posilovat

Viry – včetně pověstných chřipkových virů – se stávají problémem, pokud je náš obranný systém oslabený špatnou stravou, nevhodným životním stylem (kouření, alkoholismus, drogy), dlouhotrvajícím stresem, neustálým strachem, znečištěným životním prostředím, pokročilým věkem a různými dalšími okolnostmi. Viry – ale také bakterie a jiné mikroorganizmy – nejsou sami o sobě problematické. Problematický je náš, skrze degradovaný životní styl oslabený imunitní systém. K podobnému závěru došel i renomovaný francouzský lékař a experimentální fyziolog Claude Bernard (1813-1878). Jeho závěr po čtyřiceti letech bádání zněl: „Le germe n’est rien, le terrain est tou.“ (Choroboplodný zárodek je ničím, okolní prostředí je vším). Louis Pasteur, jeho oponent a spoluzakladatel mikrobiální teorie nemocí, mu dal na smrtelné posteli za pravdu. [2]

Claude Bernard, francouzský fyziolog a lékař (1813 – 1876)

 

Nejsou to očkování, co posiluje náš imunitní systém a udržuje ho zdravý, ale jsou to hygiena, čistá voda, čerstvý vzduch, sluneční svit, tělesný pohyb, zdravé jídlo, dostatek spánku a emocionální faktory jako láska, společnost a celková radost ze života.[3] Strach, dlouhotrvající stres a sociální izolace působí naproti tomu škodlivě. Jak ukazují psychoneuroimunologové, hrají při nákaze a průběhu nemoci duševní faktory roli, kterou nelze podceňovat. Pokud jde o koronavirus, mělo izolování starší populace a takzvaný social distancing negativní dopad na zdraví. Stejně tak nošení roušek, které omezuje nonverbální komunikaci ve společnosti (úsměv, pohyb koutků úst atd.), působí v tomto smyslu negativně.

 

Povinné nošení roušek v Německu.

Walter B. Cannon, profesor na Harvard Medical School, mohl již roku 1942 ukázat, jaké následky s sebou může vyloučení a vypovězení ze společnosti nést. U australských původních obyvatel se zločinci trestají tak, že jsou vyloučeni ze společnosti a prokleti kostí, kterou na ně namíří kouzelník (kurdaitsha men). Následně odsouzený zdravý člověk za několik dní umírá.[4] Strach způsobuje nemoc, mate vegetativní nervový systém a oslabuje imunitní systém.[5]

Přírodní antivirové prostředky

V průběhu každoročně se opakující chřipkové sezóny je potřeba dbát na dostatečné zvlhčení vzduchu v místnosti. Při nedostatečné humiditě se průdušky vysoušejí a stávají se náchylnější k virovému napadaní. Dále je důležitý dostatečný přísun vitamínu C, který je obsažený v košťálové zelenině, kysaném zelí, rakytníku, arónii (Aronia melanocarpa), šípkách, červených plodech škumpy orobincové (Rhus typhina) a v importovaných citrusech. Ve dnech s ubývajícím slunečním světlem je pro náš obranný systém důležitý vitamín D. Tento „sluneční vitamín“ se nachází v mléčných produktech, rybách a mořských plodech. Je to jediný vitamín, který umí naše tělo vyrobit, pod podmínkou, že chodíme ven na slunce a čerstvý vzduch. Sluneční svit zlepšuje náladu, posiluje obranný systém a harmonizuje nervový systém a systém žláz. Opačně na nás působí prostředí uzavřených místností, ve kterých trávíme dny před obrazovkou pod umělým osvětlením – zvláštní vliv na nás mají takzvaná úsporná svítidla (LED), jejichž chladné, bílé, pulsující světlo narušuje náš spánkový rytmus a může způsobovat bolesti hlavy a nervozitu.

Řebříček obecný (Achillea millefolium)

 

A i když i přes preventivní opatření chřipkou onemocníme, nabízí nám příroda účinné antivirální prostředky. A to nemusí být žádné exotické byliny nebo elixíry. Jak jsem již uvedl v článku „Koruna virů“[6], přímo před našimi dveřmi roste nespočet domácích bylin: květy a plody černého bezu, andělika, řebříček, všedobr horský, sadec konopáč, tymián, medvědí česnek, dobromysl a spousta dalších.

Genetické vakcíny jako první krok do transhumanistického světa

I přes tyto vědomosti je dnešní pozornost jednostranně zaměřena na očkování. V některých případech má očkování smysl. U virových onemocnění, zvláště způsobených RNA viry, je to problematičtější. Tyto viry neustále mutují. Je to jejich „strategie přežití“. V okamžiku, kdy se vyvine očkovací látka, je již zastaralá a překonaná. Viry jsou o krok napřed. Vakcíny nezpůsobí žádoucí specifickou imunitní reakci, protože se viry pozměnily. Proto musí docházet k opakované vakcinaci novými látkami. I koronavirus (SARS-CoV-2) není dnes identický s tím, který se objevil na jaře ve Wuhanu. To se všeobecně ví. Farmaceutické koncerny však propadly naději na nový typ očkování – genetickou vakcinaci.

Dosavadní klasický způsob očkování byl takový, že se do těla vpravil inaktivní nebo oslabený virus a nabudil imunitní systém k vytvoření protilátek. V případě nové genetické vakcinace jsou do cílových buněk vpravovány virové nukleové kyseliny (mRNA). A cílové buňky pak samy produkují, podobně jako kopírky, fragmenty virového genomu – například části proteinového obalu – a tím zvyšují obranyschopnost. Co se týče použití adjuvans (látek zesilujících imunitní reakci na podaný antigen) u těchto nových vakcín, objevují se protichůdné informace. Podle některých zdrojů by tyto vakcíny žádné takové (jedovaté) substance neměly obsahovat. Naopak podle jiných zdrojů, potřebují tyto vakcíny k rozvinutí žádané imunitní reakce silné adjuvans, což může být problematické.

V čem je problém?

  • Genetická vakcína není dostatečně prozkoušená. Podrobně se neví, jak může ovlivnit komplikovaný lidský imunitní systém.

  • Objevují se názory, že náš obranný systém může na tuto vakcinaci reagovat přehnaně a může způsobit autoimunitní onemocnění jako např. lupus nebo dokonce rakovinu.

  • Podle některých zdrojů může aplikace způsobit cytokininovou bouři.

  • Genetické sekvence by se mohly implementovat do našich chromozómů, což by vedlo ke geneticky modifikovaným organismům (GMO).[8]

  • Skrze očkování se změní spektrum patogenů.

Odvětví zabývající se vakcinací mají volnou ruku, minimálně v USA jsou postavena mimo juristickou odpovědnost. Nejvyšší soud rozhodl: „Žádný výrobce vakcíny nezodpovídá v případě civilní žaloby za škody, postižení nebo smrt související s vakcinací, po podání vakcíny vzniklé po 1. říjnu 1988, pokud postižení nebo smrt souvisí s vedlejšími účinky vakcíny.[9] V Německu zodpovídá za škody vzniklé podáním doporučeného očkování stát, ne výrobce.

 

Když to s koronavirem ve Wuhanu začalo, mluvila WHO o tom, že lze očekávat milióny mrtvých. Začala se náležitě vyvolávat panika a strach. Média ukazovala hromady rakví s údajnými obětmi koronaviru. Začal platit zákaz vycházení a příkaz nošení roušek – kdo se nechtěl podvolit, musel počítat s drastickými pokutami. Byl nařízen odstup minimálně 1,5 m, cestování, koncerty a sportovní utkání se zakázaly. Restaurace a školy byly uzavřeny a lidé byli zastrašováni přehnanými statistikami o počtech infikovaných. A to všechno i po tom, co vlna onemocnění koronavirem – stejně tak jako každá zimní vlna chřipky – odezněla. Omezení byla sice lehce rozvolněna, ale strach zůstává. Teprve až bude existovat vakcína, vrátí se normální život, oznámil Bill Gates, který sice není ani lékař, ani virolog, ale podílí se finančně na farmaceutických koncernech, jako jsou GlaxoSmithKline, Novartis, Roche, Gilead a Pfizer, a je zároveň největší finanční podporovatel světové zdravotnické organizace WHO. Strach je, jak trefně poznamenal filosof Michel Foucault, vynikající instrument moci, kterým je možné udělat lidi povolnými a poslušnými.

Tip na knihu

V knize Jsem součástí lesa, jsem se pokusil vysvětlit některé základní myšlenky, které vedly k přírodní filozofii objevující se v mých dalších dílech. Pro mě není příroda něco tam venku, něco čistě věcného, co člověk může analyzovat a kvantifikovat s chladnou racionalitou. Příroda je mimo i uvnitř nás, jsme jí protkáni, nejenom látkově a energeticky, ale jsme prostoupeni jejími vnitřními obrazy s nadpozemskou inspirací. Příroda nás oduševňuje a vyjadřuje kosmickou inteligenci.

 

Druhá vlna

Prví vlna onemocnění dosáhla vrcholu začátkem/v polovině března a 23. března, kdy byl vyhlášen zákaz shromažďování, byl tento vrchol (peak) na ústupu.[10] V současné době je politiky zdůrazňována druhá vlna a média přinášejí zprávy o stoupajících počtech nově infikovaných a takzvaných hotspotech. Tyto nové případy infekce, které probíhají většinou bezpříznakově, se zakládají na větším množství provedených testů. Tyto testy jsou ale nepřesné. Dokonce sám německý ministr zdravotnictví Jens Spahn musel s politováním oznámit, že testy ukazují velké množství „falešně pozitivních“ výsledků. Na tom může něco být. Cathy, jedna moje příbuzná ve Wyomingu, mi napsala, že její lékař poslal do laboratoře tyčinky se stěry od šesti údajných pacientů. Výsledek byl u všech pozitivní. Doopravdy ale lékař neprovedl stěr žádnému pacientovi. Člověku to může připadat jako nějaký nepovedený vtip. Ale potom nechal prezident Tanzanie, John Magufuli, testovat papáju, olej a kozy a i u těchto vzorků vyšly testy pozitivně. Možná se při testování vloudila chyba. Ale i u nás není neobvyklé, že při opakování testů vycházejí odlišné výsledky. Jak spolehlivé tedy tyto testy jsou?

 

Jak spolehlivé jsou testy na koronavirus?

Bez PCR-testů, říká virolog Dr. med. Wolfgang Wodarg, by nebyl žádný důvod k rozruchu, koronavirus se nechová jinak než klasická sezónní chřipka. Neprokazuje se ani zvýšená úmrtnost oproti jiným rokům. Protilátky v krvi nejsou žádný důkaz o tom, že člověk momentálně chorobou trpí. „Čím víc je provedeno testů, tím vyšší čísla počtu nakažených dostaneme“, říká infekční epidemiolog Univ.-Prof. Dr. Sucharit Bhakdi. U většiny pozitivně testovaných osob nejsou přítomny žádné příznaky. Třeba se ohledně koronaviru, jak říká Dr. Bhakdi, jedná jen o planý poplach. [11] Kolem a kolem to v celé záležitosti nevypadá, že by se jednalo pouze o koronavirus. V rámci ochrany lidstva před dalšími pandemie byl například spuštěn projekt ID2020, sponzorovaný Bill and Melinda Gates Foundation (BMGF). Tento projekt, podporovaný Světovou aliancí pro očkování a imunizaci (GAVI), si klade za cíl obšťastnit každého člověka na Zemi celoživotní osobní, přenosnou, biometrickou identitou. Tato identita, která obsahuje zdravotní profil a údaje o očkování, má být propojena s globální centralizovanou databankou. Skrze tato opatření by nepřišel nikdo na zmar, uprchlíci by byli pod kontrolou a bezhotovostní platby – „Peníze v hotovosti jsou špinavé a přispívají k šíření virů a mikrobů“ (WHO šéf Tedros) – by byly jednoduší.

Transhumanismus

Lidé touží po tom, aby se mohli zase konečně volně a bezstarostně pohybovat a mnozí věří, že když se nechají očkovat, bude všechno v pořádku. Ale tak to pravděpodobně není. Tyto DNA- a RNA-vakcíny oznamují novou epochu. Představují průlom, překročení Rubikonu. Jsou prvním krokem směrem ke genetickému manipulování člověka. I když je takováto manipulace z etických důvodů zakázána, tahají farmaceutické koncerny za nitky. Technologie již existuje a uplatňuje se na rostlinách a zvířatech. Lze ovlivnit zárodečné buňky a přeměnit genom. Jako hlavní důvod se vždy uvádí pomoc hladovějícím a nemocným. Metodou používající Crispr/Cas-9 se mohou opravit geny, které způsobují nemoc. Čínskému genetikovi He Jiankui se v listopadu 2018 podařilo, za pomoci této metody, pozměnit genom embryí dvojčat tak, že jsou celoživotně chráněna před HIV nákazou od svého otce. Tento vědec, který prolomil tabu, byl sice potrestán a ztratil své místo na univerzitě, má ale na druhé straně své příznivce, především v řadách takzvaných transhumanistů.

Co je transhumanismus? Je to mezinárodní hnutí, které si klade za cíl zdokonalení člověka za pomoci biologických a medicínských technik. Max Moore (University of Southern California), „transhumanistický vizionář“, tvrdí, že člověk není posvátný, ale je náhodným produktem evoluce. Měli bychom vzít naši evoluci do vlastních rukou. Genetické vylepšování je „jednou z nejmorálnějších věcí, kterou může člověk konat“. Chystáme se překročit hranici mezi naším animálním původem a posthumánní budoucností. Dnešní člověk, jehož mentalita se téměř neliší od primitivních lovců a sběračů, je výrobkem vhodným na vyřazení z provozu. Budoucnost patří kyborgům, geneticky optimalizovaným hybridům, klonům s lepší kvalitou.

Podle slov Raye Kurzweila, šéfinženýra u Googlu, je člověk vylepšován nejen geneticky, ale i skrze takzvané „add ons“, přídatná high tech zařízení, jako například čipy.

Transhumanismus je náboženství bez Boha. „Bůh“ je pouze naivní konstrukce primitivního mozku primátů. „Ducha“ lze vysvětlit skrze funkce neurálních synapsí a mozkové chemie. Na fantazie o Bohu můžeme utěšeně zapomenout. [12] Tím, že vezmeme naši evoluci do vlastních rukou, přemění se Homo sapiens v Homo deus, v člověka Boha. Tak to minimálně vidí izraelský autor bestsellerů Yuval Noach Harari. [13]

Pro transhumanistické vizionáře je smrt vědecký problém, který je potřeba vyřešit. „Gen smrti“, který programuje smrt buněk, má být vypnut, nanotechnologie mají čistit cévy a zabíjet rakovinné buňky, genetická očkování mají eliminovat nemoci a uměle vypěstované orgány nahradit ty staré, opotřebované.

Julian Huxley, anglický biolog (1887-1775)

 

Jedním z „kazatelů“ toho nového „náboženství“ byl renomovaný behaviorista, biolog, reprezentant eugeniky a první generální sekretář UNESCO Julian S. Huxley (1887-1975). Huxley, který formoval pojem transhumanismus, se přikláněl k redukci obyvatelstva a šlechtění kvalitních lidí. Člověk může přírodu zachránit pouze redukcí počtu lidí.

Je možné si položit otázku, jaký smysl může mít život bez Boha v technokratickém světě. Pro Juliana Huxleye a jemu podobně smýšlející odpověď zní: „Cílem je co možná největší štěstí.“ A štěstí spočívá v eliminaci utrpení a nemocí, ve vítězství nad smrtí a stupňování potěšení a slasti pomocí sexuality (i kybersexu), konzumu, zábavy a euforizujících drog. K tomu také patří překonání všech hranic a omezení vyplývajících z náboženství, tradic, rasové příslušnosti, národnosti, rodiny a pohlaví, které by zároveň minimalizovalo konflikty a války. Etická dimenze zahrnuje prodloužení života, zvýšení inteligence a vylepšení člověka pomocí genetiky, technologií, robotiky, informačních a nano technologií. Julian Huxley je mimochodem bratr Aldouse Huxleye, který se ve svém románu Konec civilizace (ang. Brave New World) vyjadřuje kriticky o takovéto futuristické totalitární utopii.

 

 

Metafyzická bitva

Tyto vize budoucnosti cílí na brave new world. Ne každý tento vývoj vítá. Pro ruského filozofa Alexandra Dugina nepředstavuje tato moderna výsledek pokroku, ale naopak pádu, je to svět antikrista. Ve spojení s tímto tématem hovořil Ernst Jünger o přívalu titánů, o jejich synech chaosu a nepřátelích života, kteří byli nebeskými bytostmi spoutáni do řetězů a vyobcováni do hlubin země, aby byl na Zemi zachován mír a soulad. O dobách, kdy se vytrácí cnost a dobro, hovoří řecká mytologie jako o čase, kdy titáni stále více chrastí svými řetězy a pokoušejí se vymanit z jejich temných hlubin.[14]

Můj učitel ve věcech přírodní spirituality, Arthur Hermes, který svoje poznatky a myšlenky vyjadřoval za pomocí antroposofie, označoval toto období jako „doba strašlivého míru“. Prý je to doba etablování emocionálně chladné, technokratické, totalitární říše ahrimanského ducha. Podle názoru Rudolfa Steinera je myšlení, které všechno živé posuzuje podle zákonů fyzických, součástí tohoto ducha. Je to říše nátlaku a strachu. „Ahrimanský“ – podle slovníku antroposofie – označuje pojem, podle kterého duch a duše neexistují bez fyzického těla a život po smrti není možný. Ahrimanský je výběr, potrat, ničení lidského života na základě otázek užitečnosti nebo „soucitu“.[15]

 

S 95 letým Arthurem Hermesem

Vláda tohoto ducha potřebuje spirituálně slepé lidi. Lidi, kteří už nedokážou rozeznat, že žijí v mnohavrstevném, živém, oduševnělém univerzu. K tomu dva citáty z přednášek Rudolfa Steinera před sto lety:

Člověk se zbaví duše lékem. Člověk ze «zdravého záměru» vynalezne očkovací látku, kterou bude organizmus zpracovávat v co možná nejranějším věku, nejlépe při narození, aby toto lidské tělo nepřišlo na myšlenku: Existuje duše a duch. – Tak ostře se proti sobě postaví oba pohledy na svět. Zastánci prvního budou uvažovat, jak bude možné formovat pojmy a představy, aby odpovídaly realitě se součástí ducha a duše. Druzí, následovníci dnešního materializmu, budou hledat očkovací látku, která «uzdraví» tělo, to znamená, že toto tělo, skrze svoji konstituci, už nebude dále mluvit o strašidelných pojmech, jako jsou duše a duch, ale bude se «zdravě» vyjadřovat o silách, které žijí ve strojích a chemii, které ve vesmíru vytvářejí planety a slunce. To se přivodí za pomocí tělesných procedur. Bude na materialistických lékařích, aby z lidstva vymýtili duši.“ (Steiner, Gesamtausgabe 177, S. 97) [16]

Upozorňoval jsem Vás na to, že lidská těla se samozřejmě budou vyvíjet tak, že v nich spiritualita bude moct mít své místo, ale že materialistický duch, který se bude neustále šířit, bude na základě pokynů ducha temnoty proti tomu bojovat materialistickými prostředky. Řekl jsem Vám, že duchové temnoty budou inspirovat své zdroje – lidi, ve kterých přebývají, k tomu, aby vynalezli očkovací látku, která odradí již v raném stádiu tělesného dětství od náklonnosti ke spiritualitě. Tak, jako se dnes očkuje proti tomu a onomu, budou se v budoucnosti děti očkovat látkou, kterou bude možné bezpochyby vyrobit, a díky tomuto očkování se lidé stanou imunní proti vlastnímu vyvíjení „pošetilostí“ spirituálního života, pošetilosti samozřejmě myšleno v materialistickém smyslu slova […]

To všechno ale směřuje v první řadě k nalezení látky, kterou bude možné lidské tělo očkovat, aby nejenom že vymizela náklonnost k spirituálním záležitostem, ale aby celý život přetrvala víra pouze v materii. Tak, jako se dnes očkuje proti tuberkulóze, bude se v budoucnosti očkovat proti duchovním sklonům.“ (Steiner Gesamtausgabe, 177 S. 236)

Možná má Steiner pravdu. Homeopaté Dr. J.-F Grätz, Dr. vet. W. Mettler a Dr. med. Rolf Kron píší „Očkování nemají pouze přímou (časovou a biologickou) souvislost se vznikem a vývojem spousty chronických onemocnění, zabraňují navíc duševnímu (kognitivnímu) a spirituálnímu vývoji člověka, protože kromě biologického vlivu na imunitní systém obsahují různé těžké neurotoxické substance, jako například rtuť, olovo a formaldehydy, které nervovému systému (mozku) prokazatelně škodí.“[17]

Každopádně jsou očkované děti více nemocné než neočkované.[18] A dříve téměř neznámé případy autismu stoupají paralelně s mírou proočkování.

Vlastně je mi těchto transhumanistů, „vylepšovačů světa“, čarodějových učňů líto. Jaký musí mít z touhy po absolutní kontrole a ovládnutí strach a nejistotu. Chybí jim víra v Boha a možnost se na něj spolehnout, útočiště a pocit jistoty v bytí a všeobjímající léčivá láska. Kéž by byli spaseni!

Zůstaňme spojeni s naším vnitřním středem a božským duchem.

Milí čtenáři, doufám, že mi prominete tento výlet do antroposofické a metafyzické dimenze. Ale Rudolf Steiner, který byl jistě obdařen darem jasnozřivosti, předpověděl spoustu věcí, jako například dětskou chudobu ve střední Evropě koncem 20. století, nebo že se dobytek „zblázní“, když bude dostávat potravu s přimíchanými jatečními zbytky – BSE krizi! Jím zmiňovaní „duchové temnoty“ jsou známí již dlouho. Jsou to rákšasové indické mytologie, tursové, zlověstní obři severských Germánů nebo nepřátelští titáni starých Řeků. Nechť se tito utiší a zaujmou své místo v univerzální dharmě.

Držím se názoru mnohých přírodních národů: Svět, příroda, jsou dobré. Nepotřebují žádnou manipulaci, ani vylepšování. Naše odvaha, věrnost k pravdě, láska, božské Já v našich srdcích nám pomáhají prohlédnout iluze a bludy, kterým lidé opětovně propadají.

Jsme svobodní lidé a nepotřebujeme žádný státní paternalismus. A kdo se chce nechat očkovat, nechť se nechá očkovat, ale z vlastní vůle a ne protože musí. Lidská důstojnost je nedotknutelná!

 

Když se člověk stará o tělo,
zvyšuje svou sílu.
Kdo je však příliš silný –
jde proti TAO –
a začne brzy vadnout a chátrat –
protože, co jde proti TAO,
nemá dlouhého trvání...“

Lao-c', Tao-te-ťing, verš 55 (překlad http://tao.kvalitne.cz/zentrich.html)[19]

 

[1] Übertragung von Stephen Mitchell. Deutschsprachige Ausgabe bei W. Goldmann Verlag, München, 2003

[2] In Deutschland war es Robert Koch (1843–1910), der wie Pasteur die These vertrat, dass jeder Krankheit eine Mikrobe zugrunde liegt, die es zu bekämpfen gilt. 1884 fand Koch den bakteriellen Cholera-Erreger. Max Pettenkofer (1818-1901), der „Vater der Hygiene“, glaubte, dass der Erreger alleine nicht den Gallenbrechdurchfall (Cholera) auslösen könne, sondern dass verseuchtes Wasser, Abfall und Fäkalien in den Straßen und mangelnde Hygiene für den Ausbruch der Seuche mitverantwortlich seien. Um das zu zeigen, trank der 74jährige Forscher vor einer Ärzteversammlung einen Kubikzentimeter virulenter Cholerakultur, ohne dabei krank zu werden.

[3] Es wird immer wieder behauptet, dass die furchtbaren Seuchen, die die Menschen vor allem in den Frühphasen der Industriellen Revolution heimsuchten, durch Impfungen besiegt wurden. Wenn man jedoch genauer hinschaut, stimmt das nicht. Cholera, Typhus, Lungentuberkulose, Pocken und Diphterie waren schon am Schwinden, ehe man mit der Spritze anrückte. Sie hatten ihre Höhepunkte schon längst überschritten, als die Vakzine und Medikamente bereitstanden. Das Abebben der seuchenähnlichen Krankheiten hängt in erster Linie mit verbesserten Lebensumständen und Hygiene zusammen. Siehe W.-D. Storl, Von Heilkräutern und Pflanzengottheiten. 2019, S. 83

[4] Walter B. Cannon. American Anthropologist. 1942, S. 169-181

[5] https://www.youtube.com/watch?v=vVtCTCbI58k&feature=emb_rel_end

[6] https://www.storl.de/gesundheit-phytotherapie/die-krone-der-viren/

[7] Zytokine sind Signalproteine, die durch Entzündungen Infektionsverläufe steuern; sie können unter Umständen eine Immunüberreaktion auslösen.

[8] https://www.wodarg.com/impfen/.

[9] https://law.emory.edu/elj/content/volume-67/issue-3/articles/liability-vaccine-injury-united-european-world.html

[10] Reiss, Katrina und Sucharit Bhakdi. Coroana – Fehlalarm. Berlin: Goldegg Verlag, 2020, S. 60

[11] Mehr Auskunft zu diesem Thema: www.ACU2020.org , www.ÄRZTE-FÜR-AUFKLÄRUNG.DE und www.mwgfd.de

[12] Da es keine Götter, Geister oder Devas gibt, ist der Mensch als einziges selbstbewusstes Wesen alleine auf einem ökologisch degradierten planetarischen „Raumschiff“. Es braucht eine Weltregierung, eine technokratische Elite und Geo- Ingenieure, die das Raumschiff warten. Wichtig ist dann auch die Suche nach anderem „intelligenten“ Leben in der Galaxie. So die Fantasie der postmodernen Weltanschauung.

[13] Harari, Yuval Noah. Homo Deus: Eine Geschichte von Morgen. München: C.H. Beck, 2017

[14] Als Metalle, die einst im Schoß der Erde Millionen von Jahren schlummerten, rasen diese Gegengötter nun in Gestalt von Flugmaschinen, Raketen und Satelliten durch die Lüfte und Erdatmosphäre; als Kraftfahrzeuge, angetrieben vom schwarzen Blut der Erde, dem Öl, rauschen sie über schwarze Asphaltbahnen. Dabei verletzen sie die Haut der Erde, verpesten Luft mit Abgasen und Schadstoffen, das Wasser mit Abfällen, die die Kläranlangen überfordern, mit agrarchemischen Giften, Arzneimittelrückständen und Schwermetallen wie Quecksilber; sie bedrängen die organisch gewachsene Natur mit Zellchaos verursachenden, elektromagnetischen Strahlungen (Mobilfunk, Radar, 5G) und vermüllen das Meer mit (aus Erdöl hergestelltem) Plastikmüll. Ihre geballten Energien (Elektrizität, Atomkraft) bahnen Schneisen der Zerstörung. Diese gelten lediglich Kollateralschäden des Fortschritts.
Die entfesselten titanischen Energien sind etwas anderes als die für uns unmittelbar wahrnehmbaren, sinnlichen, natürlichen Kräfte, wie Wind, Wasser oder Sonnenschein. Sie sind auch nicht übersinnlich, sondern, wie Rudolf Steiner es formulierte, „untersinnlich“. Sie gehören, wie die Germanen es gesagt hätten, nicht zu Midgard, sondern brechen herein von jenseits des Ringes des Lebens, aus Utgard, wo die Thursen („Riesen“), die Feinde der Götter, hausen.
Wie war es überhaupt möglich, dass die Titanen/Thursen sich von ihren Fesseln befreien und Midgard stürmen konnten? Zu einem, weil sie äußerst klug und listig sind. Sie flüstern den schwachen, ängstlichen, tugendlosen Möchte-gern-Zauberern zu: „Befreit uns, öffnet uns das Tor. Durch uns werdet ihr die Macht, den Reichtum und die Anerkennung erlangen, die ihr so sehr begehrt. Auch eure Gelüste werden wir befriedigen können. Wir flößen euch die Inspirationen ein, so dass ihr in euren Laboren Maschinen und Geräte konstruieren könnt, in denen wir uns verkörpern können.“ Siehe dazu W.-D. Storl, „Titanische Illusionen“ in Lucy’s Rausch, Nr. 8, Nov. 2018. Solothurn: Nachtschatten Verlag; siehe auch https://www.youtube.com/watch?v=ojXgdt51TmI

[15] Baumann, Adolf. Wörterbuch der Anthroposophie. München: mvg-Verlag, 1991, S. 3

[16] https://anthrowiki.at/Impfstoff

[17] Grätz, J.F., W. Mettler undd R. Kron. „Macht Impfen chronisch krank?“ in SVH Folio. Olten2012. S. 54

[18] Tappitsch, Daniel. Impfen. Freiburg: Hans-Nietsch-Verlag, 2010 S. 161

[19] Diogenes Taschenbuch, 1990

 

přeložila Markéta Dostálková

 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz